Regulamin biblioteki

środa                      w godz.     10.15 - 13.15

czwartek                w godz.       7.30 - 16.00

piątek                     w godz.       7.30 - 11.30

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów, nauczycieli i rodziców do korzystania z jej zbiorów.

Oprócz lektur obowiązkowych dla uczniów klas I - VIII biblioteka posiada bajeczki i wierszyki dla najmłodszych, powieści i opowiadania dla uczniów starszych, literaturę piękną dla dorosłych, oraz podręczniki i materiały edukacyjne.

Ponadto biblioteka wyposażona jest w księgozbiór podręczny (słowniki językowe i rzeczowe, encyklopedie i leksykony), dostępny do korzystania tylko na miejscu oraz książki z różnych dziedzin wiedzy tj. historia, geografia, przyroda, zoologia, religia, pedagogika, psychologia i inne.

Księgozbiór biblioteczny pochodzi zarówno z zakupów ze środków budżetowych szkoły, ale także w dużej mierze z darów od uczniów, rodziców, nauczycieli, Pani katechetki - Agnieszki Świstak, Księdza Proboszcza naszej parafii oraz z Hurtowni i Księgarni Taniej Książki Tuliszków.

Oprócz udostępniania zbiorów biblioteka prowadzi lekcje biblioteczne w klasach "0" - VIII, organizuje konkursy (literackie i plastyczne), warsztaty dla klas I - VIII oraz bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

Biblioteka szkolna współpracuje z różnymi instytucjami działającymi w niedalekim sąsiedztwie naszej szkoły m.in. Filią nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Otwocku, Ochotniczą Strażą Pożarną w Otwocku.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów.

"Książka to skarb, który trzeba odkryć"

autor nieznany